Zaznacz stronę

Źródło: https://www.google.com/intl/pl_ALL/drive/

Bez powrotnie odeszły czasy, w których pojemność dysku twardego na komputerze wynosiła 20GB i było to wystarczające 🙂 Obecnie często większą pojemność mają nasze karty pamięci w telefonach komórkowych. Z każdym dniem, miesiącem i rokiem potrzebujemy coraz więcej miejsca na nasze dane. Zdjęcia, filmy, kopie zapasowe – to wszystko wymaga wielu dodatkowych GB miejsca. W Internecie znajdziemy wiele bardzo dobrych płatnych rozwiązań, ale czy istnieje BEZPŁATNA alternatywa? Jak najbardziej. Dzisiaj chciałbym Wam ją przedstawić.

OTO DYSK GOOGLE

 Źródło: https://www.google.com/intl/pl_ALL/drive/

Czym jest Dysk Google?

To bardzo bezpieczna chmura.  Nie musisz się obawiać utraty swoich danych. Cały proces utrzymywania i kopiowania plików odbywa się w szyfrowany sposób. Dzięki temu swobodnie możesz na nim przechowywać bezpiecznie wszystkie niezbędne dane takie jak:

 • zdjęcia i filmy
 • dokumenty
 • książki, audiobooki
 • programy
 • i co tylko jeszcze Twoja dusza zapragnie…

 

 Źródło: https://www.google.com/intl/pl_ALL/drive/

Dzięki niemu łatwo i szybko możesz zwolnić sporo miejsca ze swojego komputera lub (i tu dobra informacja) telefonu czy tableta. Dysk Google posiada swoją aplikację mobilną, którą możesz pobrać TUTAJ. Proces instalacji jest prosty i intuicyjny. Ja na komputerze mam również zainstalowaną aplikację, co bardzo ułatawia pracę. Mając takie rozwiązanie, możesz w łatwy sposób zaplanować automatyczną kopię zapasową określonego folderu np. “ZDJĘCIA Z WAKACJI” . Dzięki temu możesz być pewny, że nawet mimo awarii Twojego komputera nie stracisz ulubionych zdjęć. To oczywiście tylko przykład, ponieważ opcję back-upu można wykorzystywać niemalże do wszystkiego. Dodatkowym plusem jest polski interfejs strony internetowej oraz wszystkich powiązanych apliakcji.

Dodatkowe opcje płatne

Dla spragnionych większej ilości miejsca Dysk Google posiada również bardzo korzystne płatne plany.

Obecnie dostępnych jest kilka pakietów:

 • 100 GB w cenie ok. 10,00 zł /miesiąc
 • 1000 GB w cenie ok. 50,00 zł / miesiąc

Przez jakiś czas korzystałem również z płatnej opcji i byłem naprawdę bardzo zadowolony. Wszystko działało perfekcyjnie. Myślę, że 10,00 zł za 100 GB nie jest ceną wygórowaną i wartą rozważenia. Opcja ta będzie zapewnie szczególnie interesująca dla użytkowników urządzeń z systemem Android. Dodatkowe 100 GB przestrzeni na różne pliki, zdjęcia i filmy z pewnością się przyda. Twój telefon “odetchnie” z ulgą 🙂

Jak otrzymać 15GB bezpłatnego miejsca?

To bardzo proste. 15 GB jest dostępne dla każdego, kto posiada konto poczty Gmail. Jeśli masz już swoje konto pocztowe z końcówką @gmail.com, wystarczy że klikniesz TUTAJ i zalogujesz się na dokładnie te same dane, jak w przypadku poczty e-mail. Jeśli nie masz konta pocztowego Gmail, kliknij najpier TUTAJ aby je założyć. Następnie kliknij TUTAJ, aby przejść do Dysku Google (również logując się na te same dane).

Podsumowując to naprawdę bardzo dobry wybór, zwłaszcze że mówimy tutaj o możliwości bezpłatnego korzystania z 15 GB przestrzeni dyskowej w chmurze. Do niedawna konkurencyjna była także bezpłatna oferta HUBIC, jednak z różnych przyczyn została obecnie wycofana. Czy warto skorzystać z opcjii Dysku Google? Oczywiście, że tak!

Jeśli macie jakieś inne ciekawe rozwiązania lub pytania w związku z Dyskiem Google piszcie w komentarzach. A może chcielibyście zobaczyć recenzję opcji dysku i możliwości konfigracji z komputerem? Piszcie! 

A jakich przestrzeni dyskowych w chmurze Wy używacie?

PLUSY DYSKU GOOGLE:

 • bezpłatne 15 GB miejsca
 • intuicyjny interfejs
 • synchornizacja z komputerem, telefonem i tabletem
 • szybkośc działania
 • opcje dodatkowe (np. edycja Word i Exel on-line)
 • możliwość rozszerzenia do 100 GB w atrakcyjnej cenie
 • automatyczny backup

MINUSY:

 • współdzielona pamięć z Twoją pocztą e-mail

0 komentarzy

Wyślij komentarz